Gebelik

Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli!

Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli! Hamilelikte denize girmeyi tercih etmek daha doğrudur. Sizler de hamilelikte neden havuz yerine deniz tercih edilmeli merak ediyorsanız makalemizi sizin için hazırladık.

Hamileler Havuz Yerine Denizi Tercih Etmeli! Hamilelikte neden havuz yerine deniz tercih edilmelidir? sorusu hamileliği yaz aylarına denk gelen hamilelerin merak konusudur. Yaz aylarında hamilelik dönemlerini geçirenlerin uğraştığı bazı sıkıntılar vardır. Bunlardan biri tabii ki sıcak havalar. Hamileler de bu dönemde herkes gibi tatile gidip denize ya da havuza girmek istiyor. Fakat kendilerini oluşacak bazı durumlardan da korumaları gerekiyor.

Hamileler havuza girebilir mi? Hamileler havuza girebilirler. Fakat havuzlardan enfeksiyon alma ihtimalleri çok yüksek olduğu ve havuzlar hiçbir zaman tam anlamıyla temiz olmadığı için hamilelerin havuza girmesi oldukça riskli olacaktır.

Hamileler Havuzu Tercih Etmeli Mi?

Hamilelerin havuza girebileceklerini ancak bunun riskli olduğundan bahsettik. Peki, hamileler havuzu tercih etmeli mi? Hamilelerin havuzlar birçok kişi tarafından ortak kullanıldığı için buradan enfeksiyon kapma riskleri vardır. Bunun yanı sıra havuzları temizlemek için kullanılan ilaçlar da bebeklere zarar verebilmektedir. Bu yüzden hamilelerin yüzmek için denizi tercih etmeleri çok daha doğru olacaktır.

Hamileler Yaz Aylarında Nelere Dikkat Etmelidir?

Hamilelerin yaz aylarında yüzmek için denize girmeyi tercih etmeleri gerektiği söyledik. Bunun yanı sıra hamileler yaz aylarında nelere dikkat etmeli? sorusu da merak konusu olabilir. Hamilelerin yaz aylarında dikkat etmesi gerekenler şöyledir;

  • Sıcak havalarda yağlı yiyecek tüketiminden kaçınmalıdırlar. Bu beslenme şekli vücutta sıvı kaybına sebep olabilir. Midelerinin ve bebeğin rahatlığı için daha hafif yiyecekler tüketmemeliler.
  • Yaz aylarında herkesin sıvı tüketimini arttırıp bolca su içmesi gerekmektedir. Hamilelerin bu duruma ayrı önem göstermesi ve bol sıvı alımı yapması gerekir.
  • Yürüyüş, yüzme gibi aktiviteler de hamilelere iyi gelecektir. Yüzmek, bazı riskler taşısa da hamilelerin kusma ve bulantılarına iyi gelen bir aktivitedir.
  • Eğer tatile gitmeyi ve denize girmeyi planlıyorsanız mikroplardan korunmaya çalışmalısınız. Çok kalabalık ve durgun sularda yüzmemeye dikkat etmelisiniz. Mayonuzun uzun süre ıslak kalmamasına da dikkat etmelisiniz. Bu durum enfeksiyon riskini arttırmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu