Güzellik

Hazırlanışı Basit Ev Yapımı Maske Tavsiyeleri

Hazırlanışı Basit Ev Yapımı Maske Tavsiyeleri! Cildinizin bakımına ve güzelliğine önem veriyorsanız, cilt bakımında doğal bileşenlerin gücünden faydalanmalısınız. Bu nedenle hazırlanışı basit ev yapımı maske tavsiyeleri ilginizi çekebilir.

Hazırlanışı Basit Ev Yapımı Maske Tavsiyeleri! Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde kim sahip olmak istemez ki? Evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz maske tavsiyelerini sizlerle paylaşacağız.

Avokado Cilt Maskesi

Hazırlanışı basit ev yapımı maske tavsiyeleri arasında ilk sırada avokadolu maske var. Birçok farklı besin bileşenini yapısında bulunduran avokado, genel sağlık için yararlı olduğu gibi aynı zamanda cilt sağlığında da faydalıdır. Bu nedenle de cilt bakımının en popüler bileşenleri arasında yer almaktadır. Cildinizi derinlemesine besleyecek, daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayacak bir maske arıyorsanız; sizler için avokadolu cilt maskesi tarifi hazırladık. Bu maskeyi cildinizin bakımını gerçekleştirmek adına haftada iki kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Avokadolu Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

Cildinizi etkili bir şekilde temizlemek ve bakımını yapmak için iki malzemeye ihtiyacınız var. Bunlardan birincisi bir tane avokado, ikincisi ise bir yemek kaşığı limon suyu. Öncelikle avokadonun kabuklarını soyun ve püre kıvamına getirin. Avokado pürenizi limon suyu ile birleştirin ve iyice karışmalarını sağlayın. Elde ettiğiniz maske harcını yüzünüzün tamamına uygulayın. Dilerseniz boyun ve dekolte bölgenize de uygulayabilirsiniz. Yarım saat bekledikten sonra yüzünüzü durulama zamanı gelmiştir.

Yeşil Çaylı Cilt Maskesi Tarifi

Hazırlanışı basit ev yapımı maske tavsiyeleri yeşil çaylı maskeyle devam ediyor. Evdeki malzemeler ile cilt bakımınızı tamamlamak istiyorsanız; tercih edebileceğiniz birçok farklı mutfak ürünü var. Bunlardan biri de yeşil çay oluyor. Yapısında bulundurduğu antioksidanlar ve çeşitli bileşenler sayesinde yeşil çay, cilt bakımı için benzersiz bir seçim olarak dikkat çekiyor. Yeşil çaylı cilt maskesi, cildinizin canlanmasını sağlayabilir, daha pürüzsüz görünmesine olanak tanıyabilir ve kırışıklık görünümünü hafifletebilir. Bu maskeyi nasıl hazırlayabileceğinizi açıkladık.

Yeşil Çaylı Cilt Maskesi Tarifi Nasıl Yapılır

İlk önce yeşil çayı demleyin ve yarım çay bardağı kadarını ayırın. Ayırdığınız yeşil çayın içine bir yemek kaşığı limon suyu ve yarım çay kaşığı karbonat ilave edin ve karıştırın. Soğumasını bekleyin. Yeşil çay soğuduktan sonra bir pamuk topu yardımıyla karışımı yüzünüze uygulayın. On beş dakika sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu