Diyet

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler Hangileridir?

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler Hangileridir?  Hızlı kilo vermenize yardım eden diyetler metabolizmanızı hızlandırdığı için kısa sürede yağ yakıp kilo vermenize olanak sağlar.

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler Hangileridir? Kan ve şeker testlerinizi yaptırdıktan sonra hekiminizin önerdiği diyet programını uygulayarak hayalini kurduğunuz estetik, fit, bakımlı görünümün keyfini çıkarabilirsiniz. Kalıcı bir şekilde kilo vermek için şu diyetlerden faydalanabilirsiniz:

Karatay Diyeti

Karatay diyeti Canan Karatay diyeti olarak bilinir. Kilo vermek isteyenlerin denediği diyetler arasında en çok tercih edilen oldukça popüler bir uygulamadır. En sağlıklı beslenme programları içinde öne çıkan Karatay diyeti kalıcı ve sağlıklı bir şekilde kilo verme imkânı sunar. Karatay diyetinde ağırlıklı olarak tok tutan, az kalorili yiyeceklere yer verilir. Kahvaltıda tüketmeniz gereken düşük kalorili yiyecekler sizi gün boyu tok tutarak kilo verme sürecini hızlandırır. Bu diyet sırasında şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Karatay diyetinde sabah öğünün önemi büyüktür.
  • Protein içeriği zengin olan bir kahvaltı yapmanız gerekir.
  • Sağlıklı beslenme açısından 2 gün beslenmelisiniz.
  • Günlük 2 – 3 litre su içmelisiniz.
  • Şeker ve tuzu hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız.
  • Hızlı kilo vermenize yardım eden diyetler, beslenme programlarından olan Karatay diyetinde asitli içecekleri de kesinlikle tüketmemelisiniz.
  • Ayrıca yemekleri düşük ısıda uzun süre pişirmeniz de diyetten olumlu sonuçlar almanıza katkı sağlayacaktır.

Aristo Diyeti

Aristo diyeti günümüzün en çok merak edilen diyet türleri arasında yer alır. Haftada bir beden inceleme olanağı sağlayan bu diyet, sebze ve meyve ağırlıklıdır. 3 hafta boyunca belirli gıdaları tüketmekten kesinlikle uzak durarak kısa sürede kilo verebilir, kolayca forma girebilirsiniz. Bu diyette glutene kesinlikle izin verilmez. Haftada iki gün uygulayabileceğiniz sebze ve meyve detoksu bağırsaklarınızı düzene sokar. Ayrıca hormonlarınızı düzene sokmak için deniz yosunu, karalahana, şalgam yaprağı gibi pek çok gıdayı da tüketmeniz gerekir.

Patates Diyeti

Patates diyeti zor kilo verenler için özel olarak geliştirilen bir diyet uygulamasıdır. Üç günde 5 kilo verdiren bir diyet türü olup rahatlıkla 3 günde 5 kilo vermenizi sağlar. Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız haşlanmış patates tüketebilirsiniz. 3 gün boyunca size verilen yönergelerle hareket ederken şu detaylara dikkat etmelisiniz:

Kahvaltıda; bir tane haşlanmış patates ve 4 yemek kaşığı yoğurt

Öğlen; 4 yemek kaşığı yoğurt, 1 tane haşlanmış patates

Akşam; 8 yemek kaşığı yoğurt. Diyetin diğer günlerinde de patates ve yoğurt oranını değiştirerek hekiminizin önerdiği ölçüde, ideal, doğru şekilde tüketmeniz gerekir. Hızlı kilo vermenize yardım eden diyetler programını uygularken günde en az 2 litre su içmeniz şekerden uzak durmanız tavsiye edilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu