Dekorasyon

Kitaplık Tasarımları ile Evinizi Kütüphaneye Dönüştürün!

Kitaplık Tasarımları ile Evinizi Kütüphaneye Dönüştürün! Yapacağın kitaplık tasarımları ile evini bir kütüphaneye dönüştür ve her daim kitap okumanın mutluluğunu yaşa. Bir evin olmazsa olma bir unsuru olan kitaplıklardır. Kitap okumak, başlı başına ayrı bir rahatlama aracı zaten.  En azından kitapseverler böyle düşünüyor, diye hayal ediyorum.

Kitaplık Tasarımları ile Evinizi Kütüphaneye Dönüştürün! Evde oluşturacağınız kitaplık düzeni de o evdeki uyumu sağlayacak en önemli etkenlerdendir. Yeni nesil evlerde artık kitaplıklar salonun büyük duvarına kaplayacak şekilde yaptırılarak, kitapların sürekli ilgi çekici şekilde,  göz önünde olmasını sağlıyor.

Kitaplık Tasarım Modelleri

Kitaplık tasarım modelleri ne kadar uyumlu ve kullanışlı olursa, bulunduğu yerdeki uyumu da o doğrultuda olacaktır. Kitaplık tasarım modelleri seçeneğiniz oldukça fazla.

Eskiden, kitaplık dediğimizde aklımıza sadece ahşap raflar gelirdi. Ancak, yeni nesil oluşturulan sistemde, kitaplık tasarım modelleri de güncellenerek seçenekler artırıldı ve daha kullanışlı hale gelmesi sağlandı. Kullanılan ahşap malzeme bile, farklı şekillerde kitaplık olarak karşımıza çıkmaya başladı. Eğer istersek, demir profillerden de kitaplık düzeni sağlayabiliriz. Renklerini bizim seçebildiğimiz, aynı zamanda şekline de bizzat bizim karar verdiğimiz her düzende kitaplık oluşturulabiliyor.

Kitaplık Düzeni Sağlanacak Alanın Özellikleri

Kitaplık Düzeni sağlanacak alanın özellikleri düşünüldüğünde aklımıza ilk gelen, oluşturulacak alanın evin içyapısıyla uyum sağlamasıdır. Bunun için de, kitaplık düzeni , kitaplığın hangi odada ve hangi atmosferde olacağıyla yakından ilgilidir. Kitap okumuyor, okumayı sevmiyor olsanız bile, bir kitaplık düzeni oluşturmanız ve bu raf düzenine kitaplarınızı dizmeniz, sizde kitap okuma isteğini oluşturabilir.

Kitaplık düzeni sağlayacak alanın özellikleri ile ilgili bir başka önerim ise, eğer kitaplık düzeni uyguladığınız yer geniş bir alana sahipse, kitaplığın yanına koyacağınız bir sehpa ve bir de mini sandalye, bulunduğunuz yerin tam da bir kütüphane havasında olmasını sağlayacaktır.  Hatta o alanda kullanacağınız bir led ışık da akşamları bile masa ve sandalyenizde kitap okumanızı sağlayacak, odanın adeta havasını değiştirecektir. Kitaplık düzeni, duvara monte edilebilir şekilde de kurulabilirken aynı zamanda taşınabilir olarak da konumlandırılabilir. Bu tasarım seçimi, sizin kullanım tercihinize göre değişiklik gösterecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu