Güzellik

Yıpranan Saçlar İçin Doğal Baskım Maskeleri

Yıpranan Saçlar İçin Doğal Baskım Maskeleri! Bakımlı ve canlı saçlar kadınların çok daha güzel görünmesini sağlar ancak yaz aylarında güneş saçları yıpratarak kurumasına ve cansız görünmesine neden olur.

Yıpranan Saçlar İçin Doğal Baskım Maskeleri! Yıpranan saçlar nedeniyle kadınlar yüksek fiyat ödeyerek saçlarına bakım yaptırır ya da saç bakım ürünleri satın alır. Oysa evde bulunan malzemelerle saç maskeleri hazırlayarak saçınızı tekrar nemlendirebilir ve eski canlılığına kavuşturabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı ve Yoğurt Maskesi

Malzemeler

1 fincan yoğurt

2 yemek kaşığı Hindistan cevizi

Hazırlanışı

Yoğurdun içine Hindistan cevizi yağını koyarak yoğurt pürüzsüz olana kadar iyice karıştırın. Ardından maskeyi saçlarınıza iyice yedirerek sürün ve streç bir filmle sararak maskeyi yaklaşık otuz dakika saçınızda bekletin. Daha sonra saçınız şampuanla yıkayın. Saçlarınıza haftada bir bu maskeyi uygularsanız saçınız kaybettiği nemi tekrar kazanarak daha güzel ve sağlıklı görünür.

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi

Zeytinyağı saçlar için çok faydalıdır. Saçlarınızı besleyerek tekrar canlı görünmesini sağlar. Yumurta ise onarıcı özelliği nedeniyle yıpranan saçlarınızı onarır ve daha sağlıklı görünmesini sağlar

Malzemeler

1 yumurta sarısı

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı

2 yemek kaşığı zeytinyağını ve 1 yumurta sarısını çok iyi bir şekilde karıştırın. Ardından bu karışımı saçlarınızın diplerinden başlayarak uç kısımlarına kadar iyice sürün. Saçınızın maskeyi iyice emebilmesi için saçlarınızı streç filmle sarabilirsiniz. Yumurta ve zeytinyağı maskesini saçınızda otuz dakika kadar bekletin. Ardından da saçınızı şampuanla yıkayın. Eğer bu maskeyi haftada bir kez uygularsanız saçınız kaybettiği nemi geri alarak çok daha parlak ve bakımlı gözükür.

Bal ve Badem Yağı Maskesi

Badem yağının saçlar için çok faydalı olduğu zaten bilinmektedir. Bal ise içinde bulundurduğu vitaminlerle saçınızı besler ve onarır.

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı badem yağı

Hazırlanışı

1 yemek kaşığı balı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı özellikle saçların en yıpranan bölgesi olan saç uçlarına uygulayın. Geri kalan kısmını da saçınıza sürün. Bu maskeyi yaklaşık 15 dakika saçınızda bekletin ve ılık suyla saçınızı yıkayın. Bu maske sadece güneşten dolayı yıpranmış saçlara değil boyalı saçlara da çok iyi gelir. Boyadan dolayı yıpranmış saçlarınızı da onarır ve saçlarınızı güzelleştirir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu