Sağlık

Lazer ile Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer ile Yara İzi Tedavisi Nasıl Yapılır? Teknolojinin gelişmesiyle birlikte sağlık alanında da bir devrim yaşandı. Bu devrim özelikle estetik bakımından insanların yararına olmuştur. Bu yazımızda lazer ile yara izi tedavisi hakkında konuşacağız.

Lazer ile yara izi tedavisi önceleri vücudunun herhangi bir bölgesinde sorun yaşamış ve görünüş olarak göze batan çeşitli yara ve ameliyat izlerini gidermeye yarayan bir yöntemdir.

Lazerle Yara İzi Tedavisi Nedir?

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yer alan yara izinin tedavisi için farklı şekiller uygulanmaktadır her zaman istenen sonuç alınmadığı için bazen geri durulmaktadır. Lazerle yara izi tedavisi vücudunuzda yer alan birçok yara izini tedavi etmeye yarar. Böylece eski cilt dokusunun görünümüne sahip olunarak tekrar eski haline dönmesini sağlar. Böylece yara izlerini de saklama gereği duymayacaksınız.

Lazer kullanılan yara izi tedavilerinde birden fazla lazer türü kullanılabilmektedir. Lazerle yara izi tedavisinde tercih edilen lazer fraksiyonel lazerdir. Aynı zamanda insanların tercih ettiği bir diğer lazer türleri karbondioksit ve erbium yağ lazerleridir.

Lazerle Ameliyat İzi Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsanların merak ettiği sorulardan birisi de lazerle yara izi tedavisi nasıl uygulanır sorusudur. Lazerle yara izi tedavisi zaman gerektiren bir süreç olarak görülür. Bundan derinin soyulması ve yeniden doğması için bir anda gerçekleşmemektedir.

Doktorunuz tarafından belirlenen seanslar dahilinde kişinin belirtilen tarihler süresince alınan randevuya mutlaka gitmesi gerekir.

Yara izi tedavisinde ilk seansların ardından özellikle ciltte çokça görülmeye başlayan soyulmalar sizi korkutmamalıdır bu aslında bir taraftan olumlu bir gelişmedir. Burada yanma ve kızarma gibi yan etkiler de çokça görülmektedir. İsterseniz soğuk buzla kompres yapılarak yanmanın ve kızarmanın önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda ciltteki soyulma için de nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Lazerle Yara İzi Tedavisi Fiyatları 2021

Yara izi tedavisi son zamanlarda insanlar tarafından oldukça rağbet gören bir uygulamadır. Burada özellikle görünür yerlerde olan yara izleri için de lazer tedavisine başvurulmaktadır.

Yara izi tedavi fiyatları kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir. Burada kullanılan lazerin, yara izinin büyüklüğü ve derinliği gibi faktörler yara izi tedavi fiyatları 2021 fiyatlarını belirleyen etkenlerdendir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu