Güzellik

Sivilcelerden Kurtulma Yöntemleri

Erkeklerin ve kadınların istemediği görüntülerin başında sivilceler gelir. Bir sabah uyandığınızda yüzünüzde oluşan koca bir sivilce gününüzün berbat geçmesine yol açabilir. Çünkü güzellik aynı zamanda kusursuz bir görünümdür. Kadınlar ve erkekler de kusursuz görünüme sahip olmak ister. Bu nedenle de karşılarında çıkan sivilcelerden biran önce kurtulmak ister.

Sivilce oluşmadan önce bir takım yöntemler uygulanır. Bu uygulamalar ile bir cilt problemi olan sivilcelerden de kurtulma sağlanır. Sivilce oluşumunun asıl nedeni ciltteki fazla yağdır. Yağlı ciltler için etkili bir bakım gerçekleştirmek; sivilceleri de ortadan kaldırır. Sizin için derlediğimiz etkili bakım yöntemleri ile artık kolay bir şekilde sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Elma Sirkesi İle Sivilceleri Yok Etme

Cildinizde sivilce oluşumu ile birlikte bakteriler de oluşur. Yeni oluşan bir sivilce yaydığı kızarıklık ile hemen fark edilir. Sivilce fark edildiği anda uygulayacağınız elma sirkesi, hem sivilcenin daha büyümesini engeller. Hem de içerisindeki bakterileri ortadan kaldırır.

Elma sirkesini cildinize uygulamadan önce cildinizin temiz olması gerekir. Bu nedenle de öncelikle temiz bir su ile yüzünüzü yıkamanız gerekir. Bir pamuğa döktünüz elma sirkesini, sivilce oluşumuna sürebilirsiniz. Gün içerisinde birkaç kere bu uygulamayı gerçekleştirdiğinizde; sivilcelerden kurtulduğunuza şahit olacaksınız.

Süt ve Bal İle Sivilceleri Yok Etme

Süt tüketmenin sivilcelere neden olduğu kanısı, insanların bu uygulamaya tereddüt ile bakmasına sebep olur. Yağlı sütü tükettiğiniz zaman cildinizde sivilce oluşumunda artık ortaya çıkabilir. Ancak süt direkt cilde uygulandığında da sivilceleri ortadan kaldırır. Ayrıca süt yerine yoğurt kullanarak da aynı etkiyi sağlayabilirsiniz.

Sütü sivilceli bölgeye uygulamadan önce oda sıcaklığında bekletin. Daha sonra içerisine bal da ekleyerek iyice karıştırıp homojen bir yapıya dönüşmesini sağlayın. İnce tabaka halinde yüzünüze uygulayın. 10 dakika sonra temizleyerek sivilcelerden kurtulma sağlayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu