Teknoloji

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım? Android ve İOS işletim sisteminin olduğu çoğu telefonda şarj ömrü çok kısa olmaktadır. Bu nedenle biz bu yazımızda Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmalıyım sorusunu ele aldık.

Telefonumun şarjı çok çabuk bitiyor ne yapmalıyım sorusu android telefon kullanıcılarının yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Özellikle bir iş için telefonların şarjı tükendiği zaman ortada kaldığımız günler eğer arttıysa o zaman bu yazımızda yer alan işlemleri yaparak siz de şarj ömrünüzü daha uzun bir hale getirebilirsiniz. Telefonlar teknoloji geliştikçe her yeni yıl yeni uygulamalar ve yeni işletim sistemi değişikliklerine uğramaktadır. Bu nedenle telefon şarj ömrü de kısalmaktadır.

İOS İşletim Sistemi İçin Şarj Tavsiyeleri

İOS işletim sistemi için şarj tavsiyelerine bakacak olursak öncelikle yapmanız gereken arka planda açık olan uygulamalarını kapatın. Bu işlemden sonra güncel olmayan bütün uygulamaları da aynı zamanda güncelleyin. Ayrıca İOS telefonlarda çokça görülen widget uygulama sayısını da kullandıklarınızı bırakacak kadar aza indirin. Bunun yanı sıra açık olan konum servislerini kapatın.

Telefonunuzu kullanmadığınız zamanlar da boşta ters çevirin, bu nedenle gelen bildirimlerden dolayı ekranınız parlamayacaktır. Aynı zamanda yandırmak için kaldır seçeneğini de kapatın. Ayrıca düşük güç modunu tercih edin.

Android İşletim Sistemi İçin Şarj Tavsiyeleri

Android telefon ve tablet kullanan kişiler ise telefonlarının şarjı çok çabuk bitiyorsa burda özellikle parlaklığı kısın ve aynı zamanda telefonunuzu otomatik parlaklıkta kullanın. Gerekli değilse konum servislerini kapatın. Eğer mümkünse uçak moduna alın.

Ayrıca ayarlardan arka planda çalışan uygulamaları da kapatın. Daha çok wifi bağlantıyı tercih edin.  Aynı zamanda uygulamalarınızı güncel tutmaya çalışın yani güncelleme yapın. Genellikle düşük güç modunu tercih edin. Bluetooth, hücresel veri, wifi bağlantısı gibi özelliklerini sık açmayın ve ayrıca kapalı tutun. Aynı zamanda canlı duvar kağıdı da kullanmayın siyah duvar kağıdı kullanmayın siyah duvar kağıtları kullanın.

Eğer halen android telefon pil tükenme sorunu yaşıyorsanız mutlaka bir telefoncuya telefonunuzu götürüp teknik destek alarak bu sorunu da giderebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu