Moda

İpek Eşarp Modelleri ve Kombinleri Nelerdir?

İpek Eşarp Modelleri ve Kombinleri Nelerdir? Tesettürlü kadınların yaşamlarının bir parçası olan eşarplar birçok farklı renk ve çeşidiyle  kullanıma sunulmuştur. Bizde bunlardan biri olan ipek eşarp modellerini ele alacağız.

İpek Eşarp Modelleri ve Kombinleri Nelerdir? İpek eşarp modelleri birçok farklı renk ve desen çeşidiyle tesettürlü kadınların kombinlerini tamamlar. Muhafazakar kesimin vazgeçilmez parçalarından biri olan eşarpların dokusu, desenleri kullanılacak alanlara ve mevsimlere göre değişebilmektedir. Bu yüzden tercihler zamana göre sıklıkla değişir. Bizde yazımızda ipek eşarp modellerini ele alacağız. Fakat bundan önce ipek eşarptan kısaca bahsedelim.

İpek Eşarp

İpek eşarplar adından da anlaşılacağı üzere ipekten yapılmaktadır. İpek kozalarının liflerinin işlenerek ip haline getirilmesiyle ipek kumaşı elde edilir. İpeğin kendine has bir yapısı vardır ve kullanımı buna göre olmalıdır. İpek yapısı gereği yumuşak ve kaygandır. Ayrıca tesettürlü kadınlar tarafından ilgi görmesinde yaz aylarında serin tutma özelliğinin olması etkilidir. O zaman yazımızın devamında ipek eşarp modellerinden bahsedelim.

İpek Eşarp Modelleri

İpek birçok yerde olduğu gibi eşarp modellerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Birçok farklı renk ve deseniyle şık kombinlerin tamamlayıcı parçasıdır. Genelde şık davetlerde ipek eşarp modelleri tercih edilir.

İpek eşarp modellerinden en çok tercih edilenler yüzde 100 ipek eşarp özelliği taşıyan twill ve sura modelleridir. Bu modeller saf ipekten yapıldığı ve uzun kullanım ömrü olduğu için talebi fazladır. Twill ipek eşarp sura modelinden bazı noktalarda ayrılır. Her ikisi de yüzde yüz saf ipek olsa da desenleri, kullanımları ve tercih edilirlikleri farklıdır. Ayrıca twill ipek eşarp daha kolay şekil almasıyla daha çok tercih edilir. Sura ipek eşarp ise saten özelliğine daha yakındır. O zaman yazımızın devamında ipek eşarp modellerini sıralayalım.

  • Varaklı twill ipek eşarp
  • Taş desen twill ipek eşarp
  • Levidortwill ipek eşarp
  • Pötikare twill ipek eşarp
  • Şal desen twill ipek eşarp
  • Elegant desen twill ipek eşarp
  • Su yolu twill ipek eşarp

Yukarıda sıraladığımız ipek eşarp modellerinden başka model vardır. Biz yazımızda başlıca olanları aldık. Birçok farklı markanın satışa sunduğu ipek eşarplar farklı desen ve çeşitleriyle tesettürlü kadınların kullanımına sunulmuştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu