Sağlık

Vajina Kuruluğu Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Vajina Kuruluğu Neden Olur? Ne İyi Gelir? Kadınlar için vajina bölgesinde yaşanan sorunlar bir süre sonra hayatı etki altına alabilmektedir. Bu nedenle vajinada yaşanan sağlık sorunlarında vajina kuruluğuna ne iyi gelir? Sorusu çokça sorulan sorular arasında yer almaktadır.

Vajina Kuruluğu Neden Olur? Ne İyi Gelir? sorusunu birçok kadın tarafından merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bu nedenle vajinadan kaynaklı yaşanan sorunlardan birisi olarak görülen vajina kuruluğuna ne iyi gelir sorusu çokça merak edilen durumlar arasında yer almaktadır.

Doğal ve yapay olmak üzere vajinadan kaynaklanan kuruluğa iyi gelen birden fazla besin ve çay vardır. Bu yazımızda yer alan besinler vajinal kuruluğuna iyi gelen besinler arasında yer almaktadır.

Çay Ağacı Yağı

Vajina kuruluğuna iyi gelen çay ağacı yağı önemli bir besin olup burda yaşanan vajinal kuruluk için kullanabileceğiniz doğal ilaçlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda vajinayı yağlayabilen öncü ve doğal bir yağ olup genital bölgede bulunan bakteri dengesini koruması bakımından önemli bir üründür.

Kullanım şekline de bakacak olursak iki damladan oluşan çay ağacı yağını aynı zamanda 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını da satın alarak öncelikle iyice karıştırın. Burada yaptığınız karışımı ise kapaklı bir cam kavanoza aktardıktan sonra da olmak üzere çalkalayın. Çay ağacı yaprağı yağını pamuk yardımıyla kuruluk yaşanan bölgeye iyice yedirerek uygulayınız.

Aloe Vera

Aloe vera vajinada yaşanan kurulukları gidermek açısından birebir ürünlerden birisidir. Burada yapılan uygulama bakımından 1 yemek kaşığı aloe vera jeli ile beraber aynı zamanda da 1 yemek kaşığı sütü karıştırın. Banyo sırasında sabun yerine bu karışımı uygulayarak her türlü enfeksiyonlardan ve bakterilerden de kurtarabilirsiniz.

Papatya

Papatya çayı vajinada yaşanan kurulukları giderici bir etkiye sahip olup ayrıca vajinayı papatya karışımı sayesinde yıkadıktan sonra burada yaşanan vajinal kuruluğun semptomlarını da giderebilirsiniz. Vajinal kurutucu olarak satılan çoğu üründe de yer alan papatya bu açıdan önemli bir ürün olarak bilinmektedir.

Zeytinyağı

Banyo sonrası vajina kuruluk için zeytinyağı önemli bir üründür. Sabunlamayın banyodan sonra bu bölgenize zeytinyağı sürün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu