Ekonomi

TEB Üstü Biriksin Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

TEB Üstü Biriksin Hesap Nedir? Nasıl Açılır? Tasarruf amaçlı tercih edilen ve son zamanlarda son derece ilgi odağı olan TEB üstü biriksin hesap nedir, nasıl açılır çok fazla merak edilmektedir.

TEB Üstü Biriksin Hesap Nedir? Nasıl Açılır? TEB üstü biriksin hesap nedir, nasıl açılır hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yapmış oldukları araştırmalar sonrasında çok daha fazla bu alternatife ilgi duymaktadırlar. TEB tasarruf arttırmak için sunmuş olduğu işlemlerden biri olan TEB üstü biriksin hesap son derece ekonomi bakımdan yardımcı olmaktadır.

TEB Üstü Biriksin Hesap Nedir?

TEB tarafından tasarrufu arttırmak adına sunulan seçeneklerden biri olan TEB üstü biriksin programına ilgi her geçen gün daha fazla olmaktadır. Üstü biriksin programı sayesinde POS aleti yardımı ile meydana gelen harcamaların belli oranda bir kat sayı ile çarpılarak hesaptan düşmesi ve POS aletinden yapılan harcama tutarından geriye kalan bölümün ise marifetli hesaba aktarılması sağlanmaktadır.

Marifetli hesap gecelik faiz kazancının elde edildiği bir birikim hesabı olmaktadır. Böylece meydana getirilen her harcama sonrası ihtiyaç duyulan birikim güncel olan faiz oranları üzerinden katlanmış olacaktır. Tüketiciler istediği kat sayıyı birikim kat sayısı olarak belirlemeleri mümkün olmaktadır. Örneğin; 5’i kat sayı şeklinde belirleyen tüketici yapmış olduğu harcaması 22 TL olması halinde 3 lirada birikim hesabına aktarma işlemleri yapılarak 25 liradan hesap düşecektir.

TEB Üstü Hesap Nasıl Açılır?

TEB üstü hesap nasıl açılır sorusu pek çok tüketicinin merak ettiği konuların başında gelmektedir. Gecelik faiz sağlamak isteyenler en az 100 lira ile hesap açılışı gerektiren bu işlemler bir takım özelliklere sahip olmaktadır. TEB üstü biriksin hesap için gerekli olan seçenekler şunlardır;

  • Hesap 100 liranın altına düşmemeli,
  • Her hangi bir hesap ücreti veya işlem ücreti bulunmamaktadır.
  • Müşteriler otomatik olarak birikim için emir verebilir,
  • Ortak hesaplar içinde kullanmak mümkün olabilir,
  • Günlük, haftalık veya aylık kazanç sağlamak mümkün olabilir,

TEB üstü biriksin hesap açılış ile kullanımı sağlamak için kullanıcı kimliğini kullanarak en yakın banka şubesine giderek hesap açılık işlemlerini gerçekleştirmesi mümkün olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu