Güzellik

Batık Tüylerden Kurtulma Yolları

Kadınlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için çeşitli yollar dener. Bu yöntemler arasında hangisi tercih edilirse edilsin, batık tüyler söz konusu olabilir. Hem görüntü açısından hem de cildin zarar görmesi açısından önemli olan bu batıkların oluşmaması için birçok yöntem var. Başta kese yapmak ve lazer epilasyonu denemek olmak üzere, birçok yanlış epilasyon özellikle yaz aylarında görünüm açısından rahatsız edici olabilir.

Bazı kişiler iğne ve benzer sivri uçluları kullanarak batıkları temizlemeye çalışır. Bu durum da cildin zarar görmesine ve iz, iltihap gibi sorunlara neden olabilir. Batıklardan kurtulmak için, kişisel bakımınızı doğru olarak planlamanız gerekmektedir. İşte size batık tüylerden kurtulma yolları

Kese

Düzenli olarak kese yapmanız çok fazla ovalamamak şartıyla batıkların giderilmesini sağlamaktadır. Kuru kese olarak bilinen bu uygulama, cildin pürüzsüz görünmesini sağlarken aynı zamanda badem yağı gbi yağlar kullanılması durumunda batıkların önüne geçilmesini sağlar.

Nemlendirici Kullanmak

Cildinize uygun kremler sürdüğünüzde, yumuşaması batık oluşumunu önler. Cildinize kılları besleyen zeytinyağı ve badem yağı gibi ürünler kullanmayın. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici tercih ederek bu nemlendiriciyi uygulayın.

Maske Uygulamaları

Çeşitli maskelerle batıklardan kurtulmak mümkün olabiliyor. 5 aspirin ve 1,5 su bardağı kaynamış su karıştırılarak yüzeydeki kısım bir püskürtmeli şişeye doldurulur. Haftada bir kez batık bölgelere bu karışım sürülerek, 2 saat bekletilir.

Bir diğer yöntem olarak tercih edebileceğiniz 4 yemek kaşığı şeker ve 1 kahve fincanı limon suyu ile yaptığınız peeling de cildinizin bakımını sağlar. Batıkların temizlenmesi aslında epilasyon yöntemi olarak lazeri tercih etmenizle mümkündür.

Lazer uygulaması cildin güzelleşmesini sağladığı için pürüzsüz olmasını kolaylaştırır. Bu yüzden batık oluşmaması için yapılması gerekenler arasında ilk sırada lazer epilasyon tercih etmektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu