Sağlık

Bir Psikologdan Hayatınızı 7 Günde Değiştirecek 6 Önemli Kural

Bir Psikologdan Hayatınızı 7 Günde Değiştirecek 6 Önemli Kural, alandaki birçok uzman, hayatınızdan memnun değilseniz, olaylara farklı açılardan bakmanızı önerir.

Bir Psikologdan Hayatınızı 7 Günde Değiştirecek 6 Önemli Kural yazımızı sizlerle paylaştık. Uzman psikologlar, hayatlarından memnun olmayan kişilerin olaylara farklı bir bakış açısıyla bakarak kendi özelliklerini değiştirmelerini sağlar. Ünlü psikolog MikhailLabkovskiy, hayatı değiştirmenize izin veren bir psikolog.

1-Kural Yapmak İstemediğiniz Şeyi Yapmayın!

Bu deneyimle Yulia, yapmak istemediğin hiçbir şeyi yapmaman gerektiğini söylüyor. Her şeyden önce, “Hayır” demeyi öğrenmelisiniz. İstemediğiniz bir şeyi yapmak istemiyorsanız, karşı tarafı hayır diyerek reddetmeyi bilmelisiniz. Bu kural hayatınızı değiştirecek ve sizi olumlu yönde daha mutlu edecek.

2-İstediğini Yap!

Yulia, bu kuralın kişinin istediğini yapması gerektiğini de vurguladığını vurguluyor. Örneğin; yurt dışına gitmek istiyor musun Bu yüzden istediğinizi yapmak için çalışın, paradan tasarruf edin ve istediğiniz ülkeye seyahat edin. Kendin için bir şey olmak çok güzel bir duygu. Gerçek dünyada yalnız olmadığınızı ve sorumluluklarınız olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

3-Bir Şeyden Memnun Değilseniz Hemen Söyleyin!

Hayatınızdaki bir şeyden memnun değilseniz, bunu ifade etmeniz gerekir. Çünkü istemediğin bir şeyi yapmamak seni özgür kılacaktır. Memnun olmadığınız durumları söylemelisiniz.

4-Fikriniz Sorulmadan Konuşmamalısınız!

Bazen birisi size tavsiye verebilir veya bir şeye danışabilir. Bu durumda, fikriniz sorulursa, cevaplayın. İnsanlar tavsiye almayı sevmezler, dinlenmeyi severler. Bu nedenle, birini dinlerken, sormadıkça fikrinizi paylaşmayın.

5-Sorulara Basit Cevaplar Verin!

Kadınlar sohbet etmeyi sever ama erkekler için bu durum tam tersidir. Erkek arkadaşın varsa kısa cevaplar vermelisin. Bu kural çoğunlukla erkekler için geçerlidir. Kadınlar kendileriyle derin konuşmalar yapabilirler. Ama bir erkekle konuşuyorsanız, sorulara kısa ve basit cevaplar verin.

6-İlişki Sorunlarınızı Tartışırken Duygularınızı İfade Edin!

Karşı tarafın duygularını incitmemek için kullandığınız cümleye dikkat etmelisiniz. Örneğin; “Güvenilir değilsin” demek yerine “Seni tanıdığımı sanıyordum” diyebilirsin.

7-Her Soruya Cevap Vermeyin!

Bazen sessizlik bir cevaptır. Sizi yoran, canınızı sıkan insanların sorularına cevap vermek zorunda olmadığınızı unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu