Ekonomi

Papara Card İle Hangi ATM’den Para İşlemleri Yapılır?

Papara card ile hangi ATM’den para işlemi yapılır? sorusunun cevabını sizler için cevapladık. Banka hesabınızdan başka bir hesaba para havale ya da EFT yapmak istediğinizde muhakkak bir ücret keser. Ancak Papara ile gönderilen para transferinde işlem ücreti alınmıyor. Bu yüzden son dönemin en popüler ödeme aracı olduğunu söyleyebiliriz.

Papara card ile hangi ATM’den para işlemi yapılır? sorusunu merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam etmelisiniz. Öncelikle bankalar havale ve EFT işlemleri için belirli bir tutarda işlem ücreti alıyor. Fakat son yılların en popüler ödeme aracı olan Papara para transferi için ücret kesmiyor. Papara’nın kullanıcısı gün geçtikçe artmaya başladı. Peki, Papara cardile hangi ATM’de işlem yapılır?

Öncelikle Papara card ile tüm ATM’lerden işlem yapabileceğinizi belirtmek isteriz. Papara, elektronik para kuruluşu olan bankalar ile anlaşmalıdır. Dolayısı ile ATM üzerinden para yüklediğiniz zaman sizden komisyon almaz. Papara card ile ATM’den para çekebilirsiniz. Aynı zamanda Papara card ile para çekme işlemlerinde aylık 500 TL’ye kadar ücret alınmıyor. Papara card olmadan ATM’den para işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Kartsız işlemler için de ekstra bir para ödemiyorsunuz.

Papara Nedir?

Papara bir elektronik para kuruluşudur. Elektronik para işlerinizi hızlı ve kolaylıkla yapabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda havale ve EFT işlemlerinde ücret almıyor. Papara kartı kullanmak için yaş sınırı bulunuyor. Bunun için 13 yaşında olmanız şarttır. Ülkemizde Papara kullanımı oldukça yaygındır. Bankalar havale ve EFT işlemlerinde ekstra komisyon alır. Ancak Papara tüm para işlemlerinde komisyon almıyor. Bu da kart kullanıcısına avantaj sağlıyor. Elektronik para kuruluşu olan Papara’yı kullanmak için internetten başvuru yapmanız şarttır.

Papara Kullanmak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekiyor?

Papara kullanmak için kaç yaşında olmalıyım? sorusu merak ediliyor. Öncelikle 13 yaşında olmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Papara kullanabilmeniz için 13 yaşını doldurmuş olmanız veya 13 yaşında olmanız şarttır. Papara kullanan pek çok kişi 18 yaş altındadır. Bunun nedeni ise Papara elektronik para kuruluşu 18 yaş altı kişilere internet üzerinden para kullanma imkanı sunduğu için tercih edilen bir para kartıdır. Eğer 13 yaşın altındaysanız Papara kullanamazsınız.

Papara Card Nereden Alınıyor?

Papara card Ekim ayında dağıtılmıştı. Kartı almak isteyen kişilerin internet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Paparaya giriş yaparak kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizler de Papara kullanmak istiyorsanız internetten Papara’nın kendi web sitesinden Papara card başvurusu yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu