Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Bilinmesi Gereken Ayrıntılar

Ev Dekorasyonunda Bilinmesi Gereken Ayrıntılar Nelerdir? Zaman içinde insanlar yaşam alanlarına yeni bir hava katmak istemektedir. Bunun için evlerini dizayn etme çabasına girmektedir.

Ev Dekorasyonunda Bilinmesi Gereken Ayrıntılar Nelerdir? Ev ya da ofis yaşam alanlarında gerekli tadilatların yapılması ve atılacak basit birkaç dekorasyon değişikliği adımı sayesinde çok farklı neticeler alınabilmektedir. Bunun için dikkat edilmesi gereken bazı konu başlıkları bulunmaktadır. Bu başlıkların bilinmesi ve ona göre hareket edilmesi, dekorasyon işleminin güzel bir netice ile sonuçlanmasını sağlamaktadır.

Dekorasyonda Olmaması Gereken Renk Cümbüşü

Ev tasarımında özellikle renk cümbüşünden kaçınılması gerekmektedir. İnsanların ilk etapta renk cümbüşü fikri aklına hoş gelebilmektedir. Herhangi bir olumsuz çağrışımda bulunmayan renk cümbüşü, gerekli planlama ve tasarım gerçekleştirilmeden uygulandığında, kabus gibi bir netice doğurabilmektedir. Bir odanın yahut da evin dekorasyon işlemine başlamadan önce daha en başında, çok fazla renk ile rastgele yapılacak seçimler, ahenkten ziyade göze batan olumsuz neticeler ile sonuçlanmaktadır.

Yenilemenin yapılacağı oda yahut da yaşam alanı, en başından sağlam bir şekilde tasarım ile renk bütünlüğünün sağlanması gibi işlemlerle başlanmak zorundadır. Renk paletinin belirlenmesi ve bu doğrultuda bir ahengin oluşturulması önem arz etmektedir. Renklerin birbirinden uzak olması ve uyum göstermemesi, dekorasyonu başarısızlık ile neticelendirecektir. Eşyaların ve duvarların renk uyumundaki gösterdiği performans da, tasarımın ve dekorasyonun başarısına imza atmaktadır.

Eşya Seçiminin Başarıdaki Ayrıntısı

Ev dekorasyonu için en önemli ve dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan birini de, eşya seçimi oluşturmaktadır. Biraz gösterişli eşyaların seçilmesi ve seçimin renkle bütünleşen ayrıntılar içermesi, dikkate değer bir konuyu oluşturmaktadır. Böylece harika bir konsept oluşturabilmektedir. Aksesuar yahut da bazı eşyaların, hak ettiğinden fazla değere sahip olması, onları dekorasyonun en önemli parçası yapmamaktadır.

Dekorasyonun merkezine pahalı değil, gösterişli eşyalar yerleştirilmektedir. Sade ve gösterişli eşyalar, diğer eşyalarla hem doku hem de renk uyumu göstermesi, dekorasyonun başarısını getirmektedir. Üzerine titrenen ve çok fazla sevilen eşyalar, tasarımın merkez noktasını oluşturmak durumdadır. Görmeyi de göstermeyi de oldukça içten bir istekle tercih edilen bu eşyalar, yapılacak işlemin odak noktasını teşkil ettiğinde, başarı da kaçınılmaz olacaktır. Alçak özellikli mobilyalar ve desenleri de, dekorasyonun ayrıntıları arasında yerini almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu