Ekonomi

Tether (USDT) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Tether (USDT) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Tether, en ünlü stabilcoindir. Sizler de tether nedir, nasıl alınır, nasıl gönderilir öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Tether (USDT) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? sorusu kripto piyasasına ilgi duyanların cevabını merak ettiği bir soru olabilir. Tether de kripto para birimlerinden biridir. Tether’in en popüler stabilcoin olduğu söylenmektedir. Peki, tether nedir? Tether nasıl alınır? Öncelikle tetherin ABD dolarına sabitlenmiş bir coin olduğunu bilmelisiniz.

Tether Nedir?

Tether, ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimidir. Blockchain tabanlı 1 Amerikan dolarına sabitlenmiş olan tether piyasada USDT sembolüyle işlem gören bir kripto paradır. Tether değeri sabitlenmiş bir coin olduğu için stabilcoin olarak adlandırılmaktadır. 2014 yılında ortaya çıkan tether ile değeri daima sabit olduğu için dolar ya da Euro ile direkt olarak takas edilebilen bir kripto para birimidir.

Tether Nasıl Alınır?

Tether hakkında bilgi verdik. Peki, tether nasıl alınır? Öncelikle Türk lirası ile tether satın alabileceğiniz kripto para platformları bulunmaktadır. BtcTurk ya da Paribu gibi platformlar üzerinden tether satın almak mümkündür. İlk olarak tether satın almak için bu platformlardan birine üye olmanız gereklidir. Hesabınızı veya üyeliğinizi oluşturduktan sonra kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi tamamladıktan sonra havale ile hesabınıza Türk lirası yatırmalısınız. Hesabınıza para yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra tether alma işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Tether Nasıl Gönderilir?

Tether nasıl gönderilir? sorusunun cevabı ise basit bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle göndereceğiniz hesap adresini bilmeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz kişinin tether adresini öğrendikten sonra eğer bir sanal borsadan gönderim yapmak istiyorsanız göndermek istediğiniz tether miktarını girip ve adresi de girerek gönderim işlemi yapabilirsiniz. Eğer işlemi bir sanal cüzdan üzerinden yapmak istiyorsanız işlem diğer işleme benzer şekildedir. Dikkat etmeniz gereken ise tether göndermek istediğiniz adresin yine bir tether adresi olması gerekmektedir. Karşı tarafın adresinin tether olmaması durumunda paranız kaybolabilir ve bu şekilde de zarar uğrayabilirsiniz. Sanal cüzdana karşı tarafın tether adresi ve göndereceğiniz kadar tether miktarını girerek tether gönderimi yapmanız mümkündür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu