Güzellik

Kaynak Saç Nedir, Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kaynak Saç Nedir, Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaynak saç, saça bazı işlemler ile eklenen gerek saçın daha uzun olmasını gerekse daha fazla gür görünmesini sağlar. Fakat kaynak saç deyip geçmemekte fayda vardır.

Kaynak Saç Nedir, Bakımı Nasıl Olmalıdır? Kaynak saç da aynı kendi saçımız gibi bakımlara ihtiyaç duyar. Bunu sebebi; kaynak saçın daha uzun ömürlü olması, kaynak saçın daha iyi görünmesi içindir. Gelin şimdi kaynak saç bakımı nasıl olmalı göz atalım.

Kaynak Saçta Yıkama Nasıl Olur?

Kaynak saçlarınız sıcak sevmez. Bu yüzden saçınızı yıkarken mutlaka ılık su ile yıkamanız gerekir. Aksi halde kaynak saç ısıya maruz kaldığı için yıpranır ve kaynak saçlarda kopma meydana gelir.

Kaynak Saçta Saç Kurutma Ve Şekillendirme

Kaynak saç dediğimiz gibi ısı sevmez. Bu yüzden saçlarınızı yıkadıktan sonra mümkünse saçlarını kurutmayın. Kendi kendine kurumasını bekleyin. Çünkü saç kuruma makinesi oldukça fazla ısı verir. Bu da kaynak saçın eskimiş gibi gözükmesine sebep olur.

Kaynak saç ısı sevmediği için mümkün olduğunca saçınızı şekillendirmeyin. Çünkü saç şekillendiriciler sıcak su ve saç kuruta makinesine göre saçın daha fazla ısıya maruz kalmasına sebep olur. Bu yüzden saçlarınızı sık sık şekillendirmeyin.

Kaynak Saçta Saç Tarama

Kaynak saç ne kadar iyi yapılırsa yapılsın gerçek saçımız gibi değildir. Gerçek saçımız bile tararken dökülür. Kaynak saçta bu durum ikiye katlanır. Bu yüzden saçınızı tararken mutlaka önce uçları tarayın. Daha sonra yavaş bir şekilde köklerde bulunan saç dolaşıklıklarını açın. Ayrıca tarağınızın ince telli bir tarak olmasına özen gösterin.

Kaynak Saçta Saç Bağlamak

Kaynak saç sert bir şekilde bağlı kalmaya gelemez. Saçlar devamlı sıkı bir şekilde bağlanırsa kaynak saçlar zamanla kopmaya başlar. Ayrıca bu kopma sadece kaynak saçta değil kendi saçınızda da oluşur. Kaynak saç doğal saça sabitlenir. İşte bu yüzden kaynak saç koparken kendi saçınız da kopabilir.

Gece yatarken bile saçlarınızı bağlamayın. Kaynak saçınızı ne kadar salık tutarsanız ömrü o kadar uzun olur.

Kaynak Saçta Tarama Sıklığı

Kaynak saçınız kendi saçınız gibi dolaşabilir. Saçınız her dolaştığında yavaş bir şekilde taramaya oldukça çok özen gösterin.

Bütün bunlara dikkat ettiğiniz zaman kaynak saçınız oldukça iyi olur. Fakat bir kaynak saçın takıldıktan sonra süresi 6 aydır. 6 ay geçtikten sonra saçı taktırdığınız yere gidip çıkarttırın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu