Burçlar

Kova Burcu Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri

Kova Burcu Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir? Uranüs’ün devrimci özelliğini iliklerine kadar yaşayan Kova burcu, yeniliklerin ve yaratıcılığın burcudur. Yaratıcı olabilmesi için özgür bir ortama ihtiyaç duyarlar.

Kova Burcu Kadını ve Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir? Bağımsızlıkları onlar için her şeydir. Birine bağlanması çok zordur ancak çok âşık olması gerekir. Hümanist bir bakış açısına sahiptirler. Yaratılanı hoş görürler Yaratandan ötürü. Geleneksel ne varsa reddederler. Mucitler burcu olarak bilinirler. Yeni icat, yeni tasarım, yeni bakış açısı yani yeni olan her şeye kapıları sonuna kadar açıktır. Bilge olmak onların doğası gereğidir. Bu yönlerinden dolayı bazen kibre kapılabilmektedirler. Sakin gibi görünen ancak içinde bir sinir küpü barındıran Kovalarla anlaşması da zordur. İnsanlara tepeden bakarlar, belki de yalnız kalmayı sevdikleri içindir. Kalabalık ortamların gereksizliğinden dem vurup dururlar. Burçlara dair her şey anlatılacaksa Kova burcu materyalist olarak tanımlanabilir.

Kova Kadını

Bağımsız ve feminist bir bakış açısı olan Kova kadını, kendine bakabilir. Bu yüzden de bir başkasına ihtiyaç duymaz. Toplum ne der, düşüncesiyle hareket etmezler; çünkü bunu umursamazlar. Özgürlükleri onlar için çok kıymetlidir, bu bakımdan otorite ile sürekli bir çatışma yaşarlar. Bir kişinin boyunduruğu altına girmek Kova kadınına göre değildir. Herhangi bir konuda davranış ve düşünceleri öngörülemez. Zira kartlarını açık oynamazlar. Duygusal yönlerinin ortaya çıkmasını istemezler. Karamsar bir tarafları da vardır. İçlerinde bu karamsarlığa kapılıp birden karşısındakine patlayabilirler. Tartışma yaşamayı sevmezler. Tartışma yaşamaktansa o kişiyi hayatlarından çıkarmayı tercih ederler.

Kova Erkeği

Kova burcu erkeği oldukça zekidir. Hümanist bakış açıları, onları birer insan hakları savunucusu yapar. İlerici, merhametli ve adalet duyguları gelişmiş bir burçtur. En zeki kişi olduklarını sanırlar bu da ukalâ olarak algılanmalarına neden olur. Teknoloji, yazıp çizme konusunda çok yeteneklidirler. Saygılı ve seviyeli bir yaklaşımları vardır, aynı şeyi karşısındakinden de beklerler. Hayattan ne istediklerinin çok farkındadırlar. Bunun için bir başkasının düşüncesine de ihtiyaç duymazlar. Hiç kimseye hesap vermek istemezler. Yalancılık, en hoşlanmadıkları davranıştır. Bir söz verildiyse mutlak suretle tutmanız gerekir aksi hâlde bu dünyayı size dar edebilirler. Olgunluk noktasına ulaşmamış kişilerle bir arada olmak onlar için zulümdür.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu