Güzellik

Liposuction Operasyonu Sonrası Kilo Verme Yolları

Liposuction hastaları operasyon sonrasında kilo alıp verme konusunda oldukça endişelidir. Peki liposuction operasyonu sonrası kilo verme nasıl olur?

Liposuctiona operasyonu sonrası kilo verme nasıl olur? Operasyon sonrasında kilo alacağınıza dair endişenizin olması çok normaldir. Ancak bu biraz hastanın kendisine bağlıdır.

Liposuction vücudunuzu zarif ve güzel bir forma yerleştirilebildiği için çok talep edilmektedir. Kimileri estetik bir operasyon olarak görse de çoğu kişi tarafından sağlıklı bir vücuda kavuşmak için yaptırılmaktadır. Birçok avantajı vardır.

Liposuction Avantajları

Liposuction vücudun belli bölgelerinde oluşan yağlanmaları çıkarılması için yapılan bir operasyondur. Bu bölgeler çene, boyun, kol, göğüs, karın, basen, kalça, bel ve uyluktur.  Vücudun şekli iyileştirir ve vücudun genel görünümünü geliştirmekte oldukça büyük başarılar elde edilir.

Liposuction avantajları;

  • Vücutta bulunan yağ güvenli bir şekilde çıkarılır.
  • Selülit görüntüsünü yok eder.
  • Bölgesel zayıflamaların etki etmediği yerleri şekillendirir.
  • Hasta ruhen ve bedenen özgüvenine kavuşur.

Vücutta bulunan inatçı yağları ve yağ kalıntılarını gidermek için uygulanmaktadır. Vücudun daha şekilli ve uygun formlara dönüştürülmek için yapılmaktadır. İstenmeyen yalar vakumlanma ile alınır. Bu uygulama sonrasında kişinin sağlıklı bir yaşam tarzına girmesi ve düzenli egzersizler ile ulaşılan ideal kilonuzu koruyabilirsiniz.

Liposuction Sonrası Kilo Vermek ve Kalıcı Hale Getirmek İçin

  • Liposuction uygulamasını uygulayan hekimin talimatlarını mutlaka yerine getirmelisiniz. Hekimin verdiği beslenme kurallarına uymaya özen göstermelisiniz.
  • Liposuction sonrası bol su tüketmelisiniz. Operasyon öncesi su tüketiminiz az olabilir. Ancak bu uygulamadan sonra kesinlikle bol su tüketmelisiniz. Günlük su tüketiminiz 2 litre olmalıdır.
  • Beslenme alışkanlığınızı tamamen değiştirmelisiniz. Sağlıklı besinler tüketmelisiniz. Karbonhidrat ve şeker azaltılmalıdır. Hayatınızda tuzu olabildiğince uzak tutmalısınız. Bol meyve ve taze sebze tüketilmelidir. Hazır ve dondurulmuş gıdalardan uzak durulmalıdır. Besinlerinizin arasına balık tüketimini de yerleştirmelisiniz. Alkol tüketimini hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız.
  • Yemek öğünlerini atlamamalısınız. Özellikle kahvaltı yapılmalı, aşırıya kaçılmadan öğle ve akşam yemekleri de saatlerini belirlemelisiniz.
  • Her gün düzenli olarak egzersiz yapmalısınız. Bu egzersizler 30 ila 60 dk yı geçmemelidir.

Liposuction operasyonu sonrası doktorunuzdan beslenmeniz hakkında gerekli bilgileri mutlaka verecektir. Beslenme ile ilgili listeye alarak harfiyen yerine getirmelisiniz. Bu uygulamalar doğrultusunda kavuştuğunuz ideal kilonuzu koruyabilir, sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu