Güzellik

Permalı Saçlar: Yılların Eskitemediği Saç Modası

Permalı saçlar yılların eskitemediği saç modası, geçmiş yıllardan bu yana oldukça beğeniliyor. Özellikle 1980’li yıllarda permalı saç modası günümüzde hala devam ediyor. Oldukça tarz ve modern bir görünüme sahip permalı saçlar her kadının beğenisini kazanıyor.

Permalı saçlar yılların eskitemediği saç modası her yıl ilgi odağıdır. Günümüzde permalı saçlar sıkça kullanılıyor. Özellikle modacılar, mankenler, şarkıcılar ve oyuncular saçlarına perma yaptırıyor. Bu sayede daha kabarık ve kıvırcık saçlar elde ediliyor. Oldukça tarz ve baktığınızda sizi etkileyecek özelliğe sahip permalı saçlar bu yıl da trend saç modelleri arasında yer alıyor.

Saç modellerinden bazıları her dönem de varlığını sürdürmeye devam ediyor. Permalı saç modeli de en trend saç modelleri arasında yer alıyor. Özellikle yurt dışında çoğu kadın permalı saçlar tercih ediyor. Çünkü hem çekici hem de güzel duruyor. Saçlarınız ile sürekli uğraşmak yerine permalı saçlar kullanabilirsiniz. Ancak saça perma uygulanmadan önce saçın yıpranmamış olması oldukça önemli bir detaydır. Eğer saçlarınız yıpranmış ile gerekli bakım yapılıyor. Daha sonra perma uygulanmaya başlıyor. Perma solüsyonu saça doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Perma yapılırken saçın iç tabakasında bulunan lifler gevşemektedir. Saçlar sarılıyken losyon sürülür ve saçın güçlenmesi sağlanır. Uygulanan işlem sonrası saç yeniden şekil alır ve yoğun bir şekilde kıvırcık olur.

Perma Hangi Yüz Tipi İçin Uygundur?

Perma saç modelini seçerken yüz tipinizin buna uygun olması gerekiyor. Yuvarlak bir yüz yapısı olan ve uzun saçlı kadınlar perma yaptırabilir. Aşırı kıvırcık olan saç tipi perma da yuvarlak yüz hattı daha fazla ön plana çıkar. Bu sayede saçlar yüz hatları ile bağlantılıdır.

Perma Evde Olur Mu?

Evde perma yapılır mı? sorusunu pek çok kadın merak eder. Öncelikle evde perma yapacaksanız kalıcılığını sağlayan losyonlar tercih etmelisiniz. Fakat bu süreçte saçınıza yanlış bir işlem uygulamaktan kaçınmalısınız. Eğer permanın saçınızda kalıcı olmasını istiyorsanız aşırı ısıya dikkat etmelisiniz. Çünkü sıcaktan saçlarınız yanabilir. Kuaförlerde bulunan perma aletleri evdekilere benzemez. Bu yüzden en doğrusu bir kuaförde yaptırmanız olacaktır. Yanlış yapılan bir işlemde saçlarınızdan olabilirsiz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu