Güzellik

Yüksek At Kuyruğu Saç Modelleri Yeni Trend Oldu

Kadınlar saçlarıyla farklı şekilleri denemeyi çok sevmektedir. Bunun nedeni, güzel görünme çabalarının olmasıdır. Süslenmek, güzel görünmek, kadınlara kendini daha iyi hissettirir. Bu yüzden her saç şekline göre farklı tasarımlar elde edilebilmektedir. Kaldı ki bu saç modelleri belirli dönemlerde değişebilmekte, bazıları bazı dönem popüler olurken farklı saç modelleri diğer zamanlar popüler olabilir. 2018 popüler saç modelleri açısından değerlendirme yapılırsa bu durumda atkuyruğu saç modellerinin çok ön plana çıktığını görebilirsiniz.

Yüksek Atkuyruğu Modelleri Nasıl Yapılır

Yüksek atkuyruğu saç modelleri yapılış şekli bakımından değişik türlerde olabilir. Ancak burada tahmin edileceği üzere önemli olan atkuyruğunun yukarıda olmasıdır. Ayrıca kafa bölümüne daha paralel şekilde işlemler olması da söz konusudur.  Bu görüntüyü elde etmek için, kullanıcı kişiler farklı şekillerde işlemler yapabilir. Örneğin saçı toplamadan önce üst bölümden bir parça ayırmak ve burayı ayrı beklettikten sonra alt kısmı yukarıdan toplayıp üst bölümü buraya eklemek yaygın şekilde kullanılmaktadır. Daha sonra da atkuyruğu bölümünün bir kısmı yukarı kaldırılır ve araya bir toka yerleştirilir. Üstteki parçayı isteğe göre biraz ters tarayarak kabartmak da mümkündür.  Bu şekilde daha da hoş bir görüntü elde edilebilir.

Dalgalı Yüksek At Kuyruğu Nasıl Yapılır?

Yüksek atkuyruğu yapılışı bittikten sonra isteğe göre kuyruk bölümünü maşa ile ya da düzleştirici ile şekillendirebilirsiniz. Bu sayede daha da öne çıkan bir görüntü oluşabilir.  Dalgalarınızın doğal görünmesini istiyorsanız bu durumda maşaladıktan sonra elinizle iyice dağıtabilirsiniz. Böylece kendiliğinden güzel ve dalgalı hoş bir görüntü oluşur.  Bu saç şeklinin hangi makyajla gideceğine bakılırsa da sade, pastel renk rujlar ve eyeliner ile epey güzel görüneceği fark edilebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu