Ekonomi

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Faiz oranları her geçen artıyor ve kredi çekmek daha da zorlaşıyor. İhtiyaç kredisi veren bankalar arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?

Eğer araba almak istiyorsanız, borcunuz varsa veya diğer herhangi ihtiyaca göre çekeceğiniz krediye ihtiyaç kredisi çekmeniz gerek. İhtiyaç kredisi çekmeden önce birçok bilmeniz gereken nokta var. Öncelikle tabi ki 18 yaşından büyük olmanız gerekli. Daha sonra çekceğiniz kredi miktarını belirlemeniz gerekiyor. Yani kanunen reşit olmanız gerekiyor. Eğer reşit değilseniz başvuru yapsanız bile kabul edilmeyecektir.

 Nasıl Kredi Çekebilirim ?

 Ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim, sorusunun birçok cevabının birçok cevabı var. Kullandığınız bankanın internet sitesine girip burdan çekeceğiniz miktarı öğrenebilirsiniz. Bankaların müşteri hizmetlerini arayıp teklif alabilirsiniz. Eski yöntemleri kullanarak bankalara gidip müşteri temsilcileriyle görüştükten sonra teklif alabilirsiniz. Daha sonra gerekli belgelerinizi ayardıktan sonra bankanızdan krediyi alabilirsiniz.

 Kredi Notu Nedir ?

Kredi çekerken belirlenecek miktarda en önemli kriterlerden birisi kredi notu. Kredi notunuz birçok etkene bağlıdır. Eğer bir kredi kartına sahipseniz, bunun ödemelerini düzenli olarak yapmalısınız. Eğer düzenli olarak ödemelerinizi yapmazsanız, kredi notunuz bundan etkilenir ve bankalar sizin ödemelerinizi aylık düzenli olarak ödeyeceğiniz güvencesini alamaz. Bu yüzden çekeceğiniz ihtiyaç kredisinin miktarı düşecektir. Yani kredi kartı borçlarınızın düzenli olarak ödenmemesi sizi gelecekte kredi çekerken etkileyecektir.

Daha önceden bir kredi çektiyseniz ve ödemeniz gereken taksitleri zamanında ödemezseniz, kredi notunuz ile birlikte çekeceğiniz kredi miktarı düşecektir.

Bugünün şartlarında çektiğiniz krediyi ileriki zamanlarda durumunuz o taksitleri ödeyemeyebilirsiniz. Sonuçta bugün kazandığınız para ileriki dönemde düşebilir veya işinizi kaybedebilirsiniz. Bunun gibi zor durumlarda ihtiyaç kredisi borcunuzu yapılandırıp, daha düşük bir taksitle ödemeye devam edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu